Městečko Open air, folklór tak i jinak...

Autor: Ivana Pospíšilová

 

...to je název kulturní akce, která proběhla v neděli 19. 6. 2011 v Přerově n. L.
Členové folklórního souboru DYKYTA navázali na loňský úspěch a opět i letos uspořádali pod širým nebem vystoupení pro veřejnost. Z běžného nedělního odpoledne se tak stalo odpoledne plné tance, zpěvu a dobré muziky.
Pozvání k účinkování přijali také děti ze semického souboru ŠÁTEČEK a pražský CALEDONIAN CLUB specializující se na skotské tance. Na pódiu se střídali dospělí i malí tanečníci, zpěváci a muzikanti v krajových krojích, mlynářských a staropražských kostýmech i kostkovaných kiltech, aby se podělili s veřejností o kus svého nadšení a lásky k lidové kultuře. Všichni účinkující vytvořili svými výkony skvělou atmosféru. Dokladem toho byl úsměv ve tvářích diváků, potlesk a také ochota publika setrvat i přes dešťové přeháňky.
Městečko Open air by se samozřejmě nemohlo uskutečnit bez úsilí organizačního týmu a dalších spolupracovníků, kteří se jako dobrovolníci postarali o pódium, ozvučení, výzdobu, občerstvení, dětský koutek atd. Nyní nezbývá, než se těšit, jaký program organizátoři a účinkující připraví pro příští ročník. Termín je již znám - opět to bude 3. neděle v červnu - 17.6.2012.

Kontakt

Jiří Beneš
Přerov nad Labem

606615508

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode