Tisková zpráva

 

Ohlédnutí za festivalem…

Folklórní soubor Dykyta dodržel slib daný před rokem a v roli organizátora se i letos zhostil přípravy již třetího ročníku folklorního festivalu  Městečko Open air - folklór tak i jinak. Letošní ročník byl navíc pro soubor významný tím, že si připomněl již 25 let své existence.

V provizorním amfiteátru pod širým nebem v tomto roce vystoupil již tradičně dětský folklórní soubor Šáteček ze sousedních Semic a nový host - folklórní soubor Lipka z Pardubic. Divadelní spolek při T.J. Sokol Lázně Toušeň vyplnil prostor mezi jednotlivými tanečními čísly „Pidipohádkami“ a přilákal tak ty nejmenší diváky až před pódium.

Pořádající soubor Dykyta dodržel svůj slib s překvapením a tak vedle folkloru představil i pásmo nových staropražských písní s nápaditou choreografií.

Stejně jako v předchozích letech nám s uspořádáním festivalu pomohli naši sponzoři, kterým touto cestou děkujeme. Mezi ty nejdůležitější patřil Středočeský kraj a Nadace OKD. Novým mediálním partnerem, který významně pomohl s propagací festivalu bylo letos poprvé Rádio Jizera.

Letošní třetí ročník lze tedy s mírnou nadsázkou označit za polabský festival tance a dobré nálady. Tak se snad poslední jarní neděle se zdá být tím správným termínem, které do hlediště přilákalo na dvě stovky návštěvníků.

Diváci, které teplé letní počasí znavilo, se mohli osvěžit ve stáncích s občerstvením nebo zakoupit drobný suvenýr. Nezapomněli jsme ani na děti, ty si mohly odskočit do malé výtvarné dílny v jednom ze stanů. A protože Dykyta slavila, nepřišli zkrátka ani účinkující, kteří si na závěr pochutnali na velkém narozeninovém koláči.

Co dodat na závěr? Na shledanou na Městečku Open air v Přerově: třetí neděli v červnu 15.6.2014 (poslední jarní)

 

Kontakt

Jiří Beneš
Přerov nad Labem

606615508

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode