Tisková zpráva

Pozvánka

Letošní festival dostal pojmenování "Městečko open Air bez bariér". A proč "bez bariér"? Bariéry budou padat jak fyzické tak ty pomyslné. Soubor se rozhodl přizvat soubor The Tap Tap, jehož členy jsou studenti a absolventi Jedličkova ústavu v Praze, tedy handicapovaní lidé. Jejich přítomnost na festivalu doufejme pomůže bořit bariéry mezi světy lidí s omezením a těmi bez omezení. Již jsme si zvykli, že přístup do hlediště je pro všechny návštěvníky bezbariérový. Tentokrát bude bezbariérově řešený i pohyb vystupujících. V jednání je návštěva výtvarníků z chráněných dílen, kteří prodejem svých výrobků rovněž přispívají k bourání bariér mezi dvěma světy.

Že se jedná o festival, jehož význam přesahuje hranice regionu, jsme se přesvědčili už při loňském vystoupení souboru Lipka z Pardubic. Letos vedle souboru The Tap Tap a dětského folklórního souboru Šáteček ze sousedních Semic, přijaly pozvání umělci z blízké Prahy. Jmenujme soubor Gaudeamus, jehož zřizovatelem je pražská VŠE a který je v počasnosti považovaný za jeden z nejlepších soborů lidových písní a tanců. Mezi účinkujícími uvidíme dále členy dětského folklorního souboru Kytice a dětské divadelní představení Papírová pimprlata, které vyplní časy při nezbytných výměnách souborů na pódiu.

Zveme všechny návštěvníky, aby přišli podpořit místní i vzdálenější umělce v jejich snaze. Odměnou jim bude nevšední zážitek, a to nejen ten hudební.


Tisková zpráva

"Dobrý den vážené dámy. Dobrý den vážení pánové. A samozřejmě děti. Vítáme Vás na 4. ročníku Městečka Open air - folklor tak i jinak. Letos bez bariér." Tak těmito slovy zahájily naše moderátorky letošní festival. A koho jsme přivítali na pódiu? Provázeli nás: soubor písní a tanců Dykyta, dětský folklorní soubor Šáteček, dětské divadlo Papírová pimprlata, folklorní soubor Gaudeamus, dětský folklorní soubor Kytice a orchestr The Tap Tap. Dne 15. června odpoledne se tedy nerozléhala po Přerovu nad Labem pouze tradiční lidová muzika, ale také známé songy v podání kapely zdravotně postižených, kteří nám předvedli, jak lze žít a radovat se ze života i s handicapem. A protože jsme se v letošním ročníku rozhodli překonávat bariéry, nezůstali jsme pouze u pozvání orchestru The Tap Tap. Oslovili jsme také chráněné dílny, které v průběhu celého programu prezentovaly a prodávaly své výrobky. Jsme rádi, že také počasí nám přálo a zajistilo tak příjemné odpoledne nejen nám účinkujícím, ale také všem návštěvníkům, kteří se přišli podívat, pobavit se, zazpívat si...

Rádi bychom touto cestou poděkovali obci Přerov nad Labem a všem partnerům a podporovatelům festivalu Městečko Open air, díky jejichž pomoci se mohl festival uskutečnit. Velký dík také patří Přerovským hasičům, kteří se postarali o technické zajištění průběhu festivalu. 

A na závěr je tu pozvání na 5. ročník folklorního festivalu Městečko Open air, který se uskuteční 21. června 2015. Budeme se opět těšit na Vaši návštěvu!

Za organizační tým Městečko Open air 

Barbora Hejnáková (členka souboru Dykyta)


                                                              

Kontakt

Jiří Beneš
Přerov nad Labem

606615508

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode